שעועית אדומה ואורז – הסינר המבולגן של צ’לסי

1
שעועית אדומה ואורז – הסינר המבולגן של צ’לסי

שעועית אדומה ואורז הוא אוכל מנחם טהור – נקניקיית אנדו עם ירקות ושעועית אדומה ברוטב קרמי וטעים יוקרתי. זה הופך ארוחה ממלאת במיוחד.

מקורות המתכון- שעועית אדומה ואורז

מתכון שעועית ואורז אותנטית של ניו אורלינס יכול לקחת לא מעט זמן. מהשריית שעועית ללילה ועד לזמני רתיחה ממושכים, זו התחייבות לזמן!

באופן מסורתי, המנה הזו של המטבח הקריאולי הוכנה בימי שני עם שעועית אדומה, ירקות, תבלינים ועצמות חזיר שנשארו מארוחת יום ראשון. המרכיבים בושלו יחד באיטיות בסיר, רתיחו כל היום על הכיריים, ואז הוגשו על אורז. גם בשרים כמו בשר חזיר ונקניק (בדרך כלל אנדוי) משמשים לעתים קרובות במנה.

טיפ מהיר

למה שעועית אדומה ואורז ביום שני? בעבר, יום שני היה יום כביסה, ונשים בילו את רוב היום ליד בריכה או נהר, תוך קרצוף בגדים על קרש כביסה או אפילו על סלעים. להיות כל כך עסוק בכביסה הותיר מעט זמן לבישול ארוחת ערב. לאחר שהשעועית הוספגה ונתבשלה, אפשר היה להשאיר אותה לבשל בעצמה בזמן שהגברות טיפלו בכביסה. כיום, אין לנו דברים כאלה להתמודד איתם. זו התקדמות!

שעועית אדומה ואורז עם שעועית משומרת

אז בעוד שהמתכון הזה לשעועית אדומה ואורז אינו מסורתי לחלוטין, הוא בהשראת מתכון של ניו אורלינס עם טעמים ומרכיבים דומים.

המתכון הזה, עם זאת, הוא קַל, מָהִירו דורש חלק מזמן הרתיחה! זה מושלם כשמתחשק לכם המנה הקלאסית הזו, אבל אין לכם את כל היום להכין אותה! יש כמה קיצורי דרך במתכון הזה – הגדול שבהם הוא שאנחנו משתמשים בו שעועית אדומה משומרת במקום מיובשים! אנחנו גם להרתיח את האורז – כן, באמת – קיצור הדרך הטוב ביותר!

הארוחה הזו עשירה ומפנקת עם כל כך הרבה טעםא הרבה חלבון וסיביםועושה מנה נהדרת שיש לה שאריות לאורך כל השבוע או א ארוחה ידידותית למקפיא-לאכול חצי היום ולשמור את השאר לפעם אחרת.

צילומי תהליך: נקניק חום; לנקז ולהסיר; מוסיפים בצל, סלרי ופלפל לאותה מחבת.

איך להכין שעועית אדומה ואורז

המתכון המלא להדפסה נמצא למטה, וכאן אחלוק כמה טיפים מובילים להכנת המתכון הזה:

 • קח זמן להקפיץ את הירקות. הפלפל, הבצל והסלרי יוצרים מימד טעם מוגבר. קח את הזמן להקפיץ אותם היטב כדי לפתח את החריץ הנוסף הזה. בנוסף, לא תקבל בצל פריך בשעועית האדומה והאורז שלך!
 • שוטפים ומרוקנים את השעועית. אחרת, המנה תהיה מלוחה מדי; נוסיף לנו נוזל משלנו של ציר עוף בטעם!
 • מועכים חלק מהשעועית. למנה אולטרה שמנת ומנחמת, אנחנו אוהבים למזג חלק מהשעועית והירקות. זה לגמרי אופציונלי, אבל הדרך האהובה עלינו ליהנות מהמנה הזו. לחילופין, אפשר להשאיר את המנה כפי שהיא, או להשתמש בחלק האחורי של מזלג גדול כדי למעוך חלק מהשעועית על דופן הסיר.

וריאציות

 • שעועית אדומה ואורז לקהל. המתכון הזה עושה לא מעט, אבל אפשר בקלות להכפיל או לשלש. כשמכינים מנות גדולות יותר, מוסיפים את הנקניק במנות נפרדות במקום לזרוק את הכל ביחד בו זמנית. זה יבטיח שהבשר יקבל צריבה יפה במקום להיות “מבושל” בשומן שניתנו.
 • שעועית אדומה צמחונית ואורז. כדי להכין את המתכון הזה ללא הנקניק, השתמשו בנקניק צמחוני או פשוט תשאירו אותו בחוץ. בלי הנקניק, חסר למנה קצת טעם, אבל שום דבר שכמה תבלינים נוספים ועוד קצת מלח/פלפל לא יכולים לפצות עליו! פשוט לשחק קצת עם הטעמים, להוסיף תבלינים עד שהטעמים שרים.

מעבד שוטים: מטגנים בצל ופלפל עד לריכוך; להוסיף שום, רסק עגבניות ותבלינים; להמשיך לבשל; מוסיפים שעועית, נקניק, עלה דפנה ומרק.

איזה סוג של נקניק צריך להשתמש?

באופן מסורתי, המנה הזו עשויה עם andouille נקניק, נקניקיית חזיר מעושנת פופולרית בלואיזיאנה. אם אתה לא יכול למצוא את הנקניק הזה, כל סוג של נקניק חזיר מעושן או בקר יעבוד מצוין.

הנקניקיה היא המשתנה הגדול ביותר במתכון הזה – בהתאם לסוג המשמש, המנה הזו יכולה להיות עדינה למדי או חריפה למדי. זה גם ישחק חלק גדול בטעם. הכנו את המנה הזו לא מעט פעמים, ניסינו את כל נקניקיות האנדוי הזמינות ובסופו של דבר היא קצת שונה בכל פעם.

לכן, כאשר מכינים את המנה הזו עם נקניק, שחק קצת עם המלח, הפלפל והתבלינים. אם הנקניקיה די חמה, מומלץ להשאיר רוטב חריף נוסף או פלפל קאיין. אם זה עדין, אולי תרצה להגביר את הטעמים החמים האלה. ותלוי כמה הוא מלוח, אולי כדאי לתבל קצת פחות או יותר.

עיבוד יריות: מבשלים את הסיר מכוסה ואחר כך חשוף; מוציאים חלק מהתערובת ומערבבים כדי להסמיך את הרוטב.

האם שעועית אדומה ואורז מתובלת?

זה יכול להיות – הכל תלוי במרכיבים שבהם אתה משתמש. רמת החום באמת תלויה ב נקניק בשימוש (בדרך כלל החבילה תציין את רמת החום).

 • ל יותר חום, מוסיפים מעט פלפל קאיין ו/או רוטב חריף. השתמש בנקניק בינוני או חריף
 • ל פחות חום, השאירו את הרוטב החריף האופציונלי ופלפל הקאיין. השתמש בנקניק עדין.

האם שעועית אדומה ואורז טובים לירידה במשקל?

אחד הדברים הגדולים במנה הזו הוא כמה חֶלְבּוֹן ו סִיב נמצאים בו!

שניהם חלקים חשובים בתזונה מאוזנת, וביניהם יתרונות רבים אחרים, הם קשורים להפחתת צריכת המזון והתיאבון. הסיבה לכך היא שמזונות עתירי סיבים וחלבונים משביעים יותר ממזונות דלי סיבים/חלבון – כלומר סביר להניח שתישארו מרוצים למשך זמן רב יותר תוך כדי אכילה פחותה.

למתכון דל שומן, החלף את נקניקיית אנדו עם נקניקיית הודו מעושנת.

מעבד שוטים: מחזירים את התערובת המעורבת לסיר ומערבבים פנימה פטרוזיליה; מערבבים היטב ומגישים על אורז.

אִחסוּן

אחסון שאריות שעועית אדומה ואורז

ל שאריות במהלך השבוע, מחלקים את השאריות שהתקררו למספר מיכלים של מנה אחת. מקררים 5-7 ימים, מחממים שאריות במיקרוגל או בכיריים. המנה הזו רק נעשית יותר טעימה כשהיא יושבת!

ל הַקפָּאָה, מניחים לשאריות להתקרר. שוב, מחלקים לכלי מנה בודדת (כך קל יותר להפשיר) או בשקיות אטומות למקפיא (אוטמים ללא אוויר ומשטחים שקיות להתייצבות על מדף במקפיא). מקפיאים עד 3 חודשים, מפשירים במקרר למשך הלילה. חממו שאריות מופשרות במיקרוגל או על הכיריים.

מבט מקרוב של שעועית אדומה ואורז בקערה.

אילו ירקות הולכים עם שעועית אדומה ואורז?

אחד הדברים היפים בשעועית האדומה והאורז הזה הוא שכבר יש לא מעט ירקות במתכון! הנה כמה רעיונות נוספים:

מה להגיש עם שעועית אדומה ואורז:

שעועית אדומה ואורז

שעועית אדומה ואורז הוא אוכל מנחם טהור — נקניקיית אנדוי עם ירקות ושעועית אדומה ברוטב קרמי וטעים יוקרתי. זה עושה ארוחה כל כך ממלאת.

שעועית אדומה ואורז

שעועית אדומה ואורז הוא אוכל מנחם טהור — נקניקיית אנדוי עם ירקות ושעועית אדומה ברוטב קרמי וטעים יוקרתי. זה עושה ארוחה כל כך ממלאת.

הוראות

 • נקניק: הוסף 1 כף שמן לסיר גדול או סיר ברזל יצוק על אש בינונית. מוסיפים נקניק פרוס דק בשכבה אחת, ומבשלים תוך ערבוב תכוף עד שהנקניקיה משחימה קלות, בערך 5-6 דקות. השתמשו בכף מחוררת כדי להוציא את הנקניק לצלחת מרופדת בנייר מגבת ולאוהל בנייר כסף. השאר כל גריז מאחור; אם יש עודף של 2 כפות מסננים את העודפים.

 • ירקות: הוסף לסיר 1-1/2 כוסות בצל חתוך לקוביות, 1 כוס פלפל חריף חתוך לקוביות ו-1-1/3 כוס סלרי חתוך לקוביות. מבשלים, תוך כדי ערבוב מדי פעם, עד לריכוך והבצל שקוף, בערך 7-10 דקות.

 • תַבלִין: הוסף פנימה 2 כפות. רסק עגבניות, 1 כף. שום, 1-1/2 כפיות תיבול קייג’ון, 1 כפית פפריקה, 1/2 כפית אורגנו ומלח ופלפל לפי הטעם (אני מוסיפה 1/2 כפית מלח ו-1/4 כפית פלפל). מערבבים עד ריחני מאוד, כ-1-2 דקות.

 • רְתִיחָה: לבסוף, הוסיפו ל-3 קופסאות שימורים (מרוקן ושטוף) שעועית אדומה, 3 כוסות ציר עוף ו-1 עלה דפנה. מחזירים את הנקניק לסיר. מביאים לרתיחה ולאחר מכן מכסים את הסיר במכסה; מנמיכים את האש לבישול של 15 דקות. חושפים את הסיר וממשיכים לבשל עוד 15 דקות.

 • הכן אורז: בינתיים מכינים את האורז. כך נעשה זאת: ממלאים סיר גדול במים ומניחים לרתיחה. לאחר שהמים רותחים, ממליחים את המים ומוסיפים פנימה 1-1/4 כוס אורז לא מבושל. מבשלים ללא, תוך הפחתת האש, במשך 6 דקות (בדיקת טעם כדי לוודא שהוא רך.) ולאחר מכן מסננים ומתפיחים במזלג. הניחו בצד לעת עתה. (לִרְאוֹת פתק 3.)

 • שעועית מאש אופציונלית: לאחר שהמנה סיימה להתבשל, אפשר לרסק חלק מהשעועית. שתי דרכים לעשות זאת: או להשתמש בכף עץ כדי למעוך שעועית עד להסמכה קלה או להסיר 1-1/2 כוסות מהשעועית והנוזל שמסביב (להימנע מחתיכות נקניק) ולערבב עד לקבלת תערובת חלקה. השתמש במרית כדי לגרד את כל השעועית המעורבת בחזרה לסיר. אם רוצים, מערבבים פנימה 3 כפות פטרוזיליה קצוצה דק. מערבבים וטועמים, מתבלים במלח ופלפל נוסף (בדרך כלל אני מוסיפה עוד 1/4 עד 1/2 כפית מלח) במידת הצורך (פתק 3).

 • גימור: מגישים עם רוטב חריף ופלפל קאיין, אם רוצים. מגישים על אורז מבושל ונהנים!

הערות מתכון

הערה 1: נקניק: באופן מסורתי, המנה הזו עשויה עם andouille נקניק; אם אתה לא יכול למצוא את הנקניק הזה, כל סוג של נקניק חזיר מעושן או בקר יעבוד מצוין. מרכיב זה הוא המשתנה הגדול ביותר במתכון זה – בהתאם לנקניקייה המשמשת, המנה הזו יכולה להיות עדינה למדי או חריפה למדי. יש לו גם חלק גדול בטעם ובמליחות של המנה. (הכנו את המנה הזו לא מעט פעמים כשניסינו את כל נקניק האנדוי העומד לרשותנו ובסופו של דבר זה יוצא קצת אחרת בכל פעם!)
הערה 2: שעועית אדומה: לא להתבלבל עם שעועית כליה– השניים שונים! הקפד לנקז ולשטוף שעועית לפני השימוש.
הערה 3: גימור: בהתאם לנקניקייה שבה נעשה שימוש, ייתכן שתצטרך לשחק קצת עם המלח, הפלפל והתבלינים. אם הנקניקיה די חמה, מומלץ להשאיר רוטב חריף נוסף או פלפל קאיין. אם זה עדין, אולי כדאי להגביר את הטעמים החמים האלה (התחל עם 1/8 כפית פלפל קאיין ו-1 כפית רוטב חריף ולהגדיל משם). ותלוי עד כמה הנקניקייה מלוחה, אולי כדאי לתבל קצת פחות או יותר.
הערה 3: אורז: מתכון זה משתמש באורז בסמטי. טכניקת הבישול עובדת רק עם סוג זה של אורז. אם אתה משתמש באורז לבן ארוך או בכל אורז אחר, השתמש בשיטת הבישול המסורתית שלך במקום בטכניקת הרתיחה זו.

עובדות תזונה

מָנָה: 1מָנָה | קלוריות: 400קק”ל | פחמימות: 48.8ז | חֶלְבּוֹן: 20.6ז | שמן: 14.1ז | כולסטרול: 23.4מ”ג | נתרן: 756.1מ”ג | סִיב: 10.5ז | סוכר: 3.8ז

אנו עושים כמיטב יכולתנו לספק ניתוח תזונתי מדויק למתכונים שלנו. הנתונים התזונתיים שלנו מחושבים באמצעות אלגוריתם של צד שלישי ועשויים להשתנות, בהתבסס על סגנונות בישול בודדים, מידות וגדלים של מרכיבים. אנא השתמש במידע זה למטרות השוואה והתייעץ עם איש מקצוע בתחום הבריאות לקבלת הנחיות תזונה לפי הצורך.

פוסטים דומים

Leave a Reply