שירות חדש המופעל על ידי בינה מלאכותית הופך דיוקנאות לראשים מדברים

0
שירות חדש המופעל על ידי בינה מלאכותית הופך דיוקנאות לראשים מדברים

שירות חדש המופעל על ידי בינה מלאכותית שיכול להפוך דיוקנאות לראשים מדברים הוכרז ביום שני על ידי D-ID.

האפליקציות לשירות עצמי, הנקראות Creative Reality Studio, יכולות להפוך את תמונת הפנים לווידיאו, עם דיבור.

השירות מיועד ליוצרי תוכן עסקי – יחידות למידה ופיתוח, מחלקות משאבי אנוש, משווקים, מפרסמים וצוותי מכירות – אך כל אחד יכול לנסות את הטכנולוגיה באתר D-ID אתר אינטרנט.

סטודיו ריאליטי יצירתי
סרטון מאת John P. Mello Jr.


הפלטפורמה מפחיתה את העלות והטרחה של יצירת תוכן וידאו ארגוני ומציעה מגוון בלתי מוגבל של פרזנטורים – לעומת אווטרים מוגבלים – כולל תמונות של המשתמשים עצמם או כל תמונה שיש להם את הזכויות להשתמש, על פי החברה, שזכתה לשמצה מסוימת כאשר הטכנולוגיה שלה שימשה באפליקציה בשם Deep Nostalgia. התוכנה הוצגה כדרך להנפשת פורטרטים ישנים.

החברה הוסיפה כי הטכנולוגיה מאפשרת ללקוחות ולמשתמשים לבחור את זהות הפרזנטור, לרבות את מוצאם, מגדרם, גילם ואפילו את השפה, המבטא והאינטונציה שלהם. “זה מציע ייצוג וגיוון גדולים יותר, מה שמוביל לתחושה חזקה יותר של הכלה ושייכות, מעודד מעורבות ואינטראקציה נוספת עם העסקים שמשתמשים בזה”, נכתב בהודעה לעיתונות.

“מקרי השימוש כוללים העצמת יוצרי תוכן עסקי לשלב בצורה חלקה וידאו במרחבים דיגיטליים ומצגות עם תוסף PowerPoint הבלעדי, יצירת תוכן מרתק יותר באמצעות קריאי וידאו ארגוניים מותאמים אישית”, אמר סגן נשיא D-ID Marketing Matthew Kershaw ל-TechNewsWorld.

שירותים מרשימים

האיכות של שירותים אלה מרשימה למדי, והולכת ומשתפרת, אמר דניאל קסטרו, סגן נשיא קרן טכנולוגיית המידע והחדשנות, ארגון מחקר ומדיניות ציבורית בוושינגטון הבירה.

“השירות הזה אינו ברמה שבה הוא מחליף באופן מלא פרזנטור, אבל אין סיבה לא לצפות שהוא יגיע לשם בקרוב יחסית”, אמר ל-TechNewsWorld.

D-ID הסביר כי השימוש בוידאו על ידי עסקים גדל באופן דרמטי ויותר מהם משלבים אותו באסטרטגיות ההדרכה, התקשורת והשיווק שלהם.

מאיצים את המגמה הזו, כך המשיך, הם העולמות המתפתחים במהירות של האווטרים והמטא-ברס, שניהם דורשים גישת תוכן יצירתית, סוחפת ואינטראקטיבית יותר מהיוצרים הדיגיטליים. עם זאת, תקציבי ייצור עלולים להיות יקרים באופן בלתי רגיל ודורשים הקצאות משמעותיות של זמן וכישרון.

“השירות הוא אבולוציה של האווטרים והאימוג’ים שאנשים משתמשים בהם כיום, אבל ניתן להשתמש בו במהלך דיון או מצגת ממושכת יותר”, ציין רוס רובין, האנליסט הראשי ב- מחקר רשתותחברת ייעוץ טכנולוגית לצרכן בעיר ניו יורק.

“הרעיון הוא לחסוך זמן, במיוחד אם אתה מתכוון לקרוא תסריט”, אמר ל-TechNewsWorld. “זה יכול להיות מרתק יותר עבור קהל מאשר רק אודיו או צפייה בשקופיות.”

דמוקרטיזציה של AI

מנכ”ל ומייסד משותף של D-ID, גיל פרי, ציין בהודעה לעיתונות כי הטכנולוגיה של החברה, שהוגבלה לארגון, שימשה ליצירת 100 מיליון סרטונים.

“עכשיו, כשאנחנו מציעים את פלטפורמת המציאות היצירתית שלנו בשירות עצמי, הפוטנציאל הוא עצום”, המשיך. “זה מאפשר הן לארגונים גדולים יותר, הן לחברות קטנות והן לפרילנסרים להפיק סרטונים מותאמים אישית למגוון מטרות בקנה מידה עצום”.

קרשו הוסיף כי הטכנולוגיה של D-ID תביא לדמוקרטיזציה נוספת של היצירתיות. “אני אומר ‘יותר’ כי למעשה הטכנולוגיה כבר עושה דמוקרטיזציה של האמנויות במשך עשרות שנים”, אמר.

“מההתחלה של סינתיסייזרים, סמפלרים וסיקוונסרים במוזיקה ועד לפוטושופ ואילוסטרייטור בצילום ואיור, ועריכה פרמייר ושולחן עבודה וגרפיקה בתנועה בהפקת סרטים, היכולת ליצור הפקות באיכות גבוהה מחוץ לאולפנים מתמחים ברמה גבוהה. מתרחש מאז שנות ה-80”, אמר. “זה רק הפרק האחרון בסדרה ארוכת השנים ההיא.”

“זה בהחלט צעד קדימה לקראת דמוקרטיזציה של AI”, הסכימה אביבה ליטן, מנתחת אבטחה ופרטיות עם גרטנר. “יש לו הרבה מקרי שימוש נהדרים בחינוך, בריאות וקמעונאות”, אמרה ל-TechNewsWorld. “זו פשוט דרך טובה יותר לתקשר עם אנשים. אנחנו הופכים לחברה הרבה יותר ויזואלית. לאף אחד אין זמן לקרוא שום דבר”.

חששות עמוקים

עם דאגה גוברת לגבי השימוש ב”זיופים עמוקים” כדי להפיץ מידע מוטעה ולהעלות את ההנדסה החברתית לגבהים חדשים, תמיד קיים פוטנציאל של ניצול לרעה על פני פתרונות מדיה סינתטית חדשים כמו של D-ID.

“כמו בכל טכנולוגיה, שלנו יכולים לשמש שחקנים גרועים לרעה, אבל הפלטפורמה שלנו מכוונת לעסקים לגיטימיים, שלא יהיה להם עניין בסוג כזה של שימוש”, אמר קרשו.

“יתר על כן,” הוא המשיך, “אנחנו לא דיפפייק. אנחנו לא שמים פנים של מישהו אחר על גוף של אדם אחר, ואנחנו לא מנסים לגרום למישהו להגיד משהו שהוא לא אמר”.

“בתוך הפלטפורמה של D-ID, הכנסנו מספר אמצעי הגנה כדי לוודא שהטכנולוגיה שלנו לא תהיה בשימוש כך”, הוסיף. “איננו משכפלים את קולם של ידוענים או ללא רשות מאף אחד”.

החברה גם מסננת קללות והתבטאויות גזעניות, ומונעת שימוש בפלטפורמה ליצירת סרטונים פוליטיים.

“D-ID מציבה מעקות בטיחות על הרציף שלה, אבל כולנו יודעים שמעקות בטיחות הם אף פעם לא מושלמים”, ציין ליטן.

“זהו כלי נהדר להפצת מידע מוטעה מכיוון שאתרי המדיה החברתית האלה לא מוכנים לזיופים עמוקים”, אמרה. “גם אם אתרי המדיה החברתית יצליחו לזהות זיופים עמוקים, הם לעולם לא יהיו טובים מספיק. זה כמו ספאם. ספאם תמיד עובר. גם זה יעבור, אבל ההשלכות יהיו גרועות יותר”.

צורך במקור

גילוי זיופים עמוקים הוא הצעה מפסידה בטווח הארוך, טען ליטן. אפילו כיום, אלגוריתמי זיהוי בדרך כלל אינם יכולים לזהות יותר מ-70% מהזיופים העמוקים.

היא הוסיפה כי יריבים נחושים יעמדו בקצב זיהוי הזיוף העמוק באמצעות שימוש רשתות יריבות יצירתיות כך ששיעורי הגילוי ירדו בסופו של דבר עד ל-50%.

היא צופה שבשנת 2023, 20% מהתקפות ההשתלטות המוצלחות על חשבון ישתמשו בזיופים עמוקים כדי להנדס את המשתמשים באופן חברתי כדי להעביר נתונים רגישים או להעביר כסף לחשבונות פליליים.

“צריך ליישם רבים מאמצעי ההגנה בכל רחבי התעשייה, וזו הסיבה שאנו עובדים גם עם גופי תעשייה ורגולטורים כדי להציב אמצעי הגנה משפטיים שיהפכו את התעשייה, באופן כללי, לבטוחה ואמינה יותר”, אמר קרשו. “אנחנו חושבים שבמיוחד, קיום מערכת ענפה לסימן מים בלתי נראה לתוכן באמצעות שימוש בסטגנוגרפיה תפטר כמעט מכל הבעיות הפוטנציאליות.”

“תוכל לראות פיסת מדיה ובלחיצה על כפתור גם לראות את מקורו, מאיפה הוא הגיע ומה הוא מכיל”, ציין. “שקיפות היא הפתרון”.

“ישנן דרכים רבות להתמודד עם זיופים, אבל החשובה ביותר היא לדעת את מקורה והאותנטיות של התקשורת”, הוסיף קסטרו.

פוסטים דומים

Leave a Reply