שבעה טיפים לשמירה על בטיחות הנתונים הסלולריים במכשירי אנדרואיד

0
שבעה טיפים לשמירה על בטיחות הנתונים הסלולריים במכשירי אנדרואיד

כאשר רובנו חושבים על איומים על הטלפונים שלנו, אנו מדמיינים גנבים חוטפים וחטפים. עם זאת, ההאקרים הם המסוכנים ביותר. מ-WiFi לא מאובטח ל-Bluetooth, הם יכולים להתחפר לתוך המכשיר שלך ללא ידיעתך.

בימינו, מכשירים ניידים הם מרכז חיינו. לכן, העובדה שהנתונים הללו נופלים לידיים הלא נכונות יכול להיות תרחיש סיוט. עם זאת, אם תנקוט כמה אמצעי אבטחה פשוטים מראש, תוכל למזער את הסיכון שלך.

אם אתה רוצה ללמוד עוד על אבטחה ניידתהקדש חמש דקות כדי לבדוק דברים חשובים לגבי אבטחת הטלפון הנייד שלך.

בדוק את זה: מהי אפליקציית CQAtest?

1. התחבר לאפליקציית VPN לפני חיבור ל-WiFi ציבורי

בתי קפה הם מקומות נעימים. ככזה, קשה לדמיין שהם נקודת עבודה מסוכנת. אבל ברגע שבתי הקפה האלה התחילו להציע WiFi, הם השאירו פתח להאקרים לעשות את שלהם.

הנה הבעיה – שטחים ציבוריים רבים לא מצליחים לאבטח את ה-WiFi שלהם. כתוצאה מכך, שחקנים גרועים יכולים להקים, להעמיד פנים שהם עושים עבודה כנה. במציאות, הם מחכים ללקוחות תמימים. כשהקורבנות שלהם שולחים ומקבלים נתונים, הם עוברים באוויר ללא מוצפן. בזמן שהם עושים, ההאקר אוסף הכל – שמות משתמש, סיסמאות, הודעות מיידיות ועוד.

עכשיו, זה מפחיד. אבל, אתה לא צריך לוותר על העבודה בבילוי השכונתי האהוב עליך. על ידי התקנה ושימוש באפליקציית VPN, אתה יכול להישאר בטוח בזמן שאתה עושה דברים. VPN – או רשתות וירטואליות פרטיות – הצפין את הנתונים שלך מקצה לקצה. כתוצאה מכך, פושע הסייבר הצנוע ששלושה שולחנות מעל לא יקבל דבר מלבד קשקוש כאשר ינסו ליירט את השידורים שלך.

2. מחקר אפליקציות לפני הורדתן

מיליוני אפליקציות קיימות בחוץ, אבל לא לכולם יש כוונות טובות. מחוץ לאפליקציות המוכרות, קשה לדעת אם התוכניות הניידות הללו אמינות. לכן, לפני הורדת אפליקציה כלשהי, תחילה תעשה שיעורי בית.

בצע חיפוש באינטרנט וקרא את הביקורות שצצות. שלבו את שם האפליקציה עם “תרמית”. על ידי נקיטת צעדים אלה, תמצא במהירות דגלים אדומים לפני שיהיה מאוחר מדי. כמו כן, אם האפליקציה היא היחידה שחברה ייצרה, אולי כדאי להימנע ממנה.

סמן את זה: ADB Sideload

3. התקן אפליקציות רק מחנות Play

אמנם לא כל האפליקציות תחת המטריה של גוגל בטוחות, אבל הרוב המכריע כן. כדי שחנות Play תוכל לרשום אפליקציה, על היוצר שלה להוכיח שהתוכנית שלה מגנה על הנתונים והפרטיות של המשתמש. כתוצאה מתהליך בדיקה זה, הסכנה למורדים נמוכה בהרבה מאפליקציות של צד שלישי.

על ידי הפעלת הורדות ממקורות לא ידועים, אתה פותח את המכשיר הנייד שלך לסיכון מיותר. הרשויות לא בדקו את האפליקציות האלה, ולכן יש סיכוי גבוה יותר שהן מכילות תוכנות זדוניות, הן סוס טרויאני או בעלות הגנות נתונים רופפות.

4. שמור על האפליקציות שלך מעודכנות

ההאקרים המנוסים ביותר הם תמיד ציד אחר חרקים, פרצות ודלתות אחוריות. ככל שלא תעדכן מערכות הפעלה ואפליקציות זמן רב יותר, כך גדל הסיכוי שהאקר ינצל אותן. למעשה, כאשר אתה מקבל עדכונים, הם לעתים קרובות תיקונים נגד בעיות שזוהו.

לפיכך, כאשר אתה מקבל הודעות אלה, פעל לפיהן בהקדם האפשרי. כן, פרוטוקולי התקנה יכולים להאט את המכשיר שלך. אבל, השווה את זה לגניבת הזהות שלך – בהתחשב בתרחיש הזה, קל יותר לסבול מהירויות איטיות יותר.

חוץ מזה, אתה כנראה מבלה יותר מדי זמן בטלפון שלך בכל מקרה – מצא משהו אחר לעשות במשך 10-15 דקות.

5. התקן אפליקציית אנטי וירוס

כיום, אתה יכול לחטוף וירוס מחשב רק על ידי ביקור באתר הלא נכון. בכל רגע, באג יכול להקפיא את המכשיר שלך (ו לדרוש כופר עבור החזרתו). או, בצורה ערמומית יותר, זה יעבוד ברקע, יגנוב את הנתונים שלך בשקט.

ברוב המקרים, אפליקציית אנטי-וירוס תמנע מתוכניות זדוניות אלה לגשת למכשיר שלך. יתר על כן, רוב האפליקציות הללו מציעות גרסאות חינמיות. בדוק את AVG, Avast או Norton – שלושתם מציעים הגנה חיונית מעולה. אם אתה זקוק להגנות מתוחכמות יותר, גרסאות הפרימיום בתשלום שלהם מציעות את הכלים שאתה צריך.

6. כבה את Bluetooth כאשר אינו בשימוש

אתה יכול להתקין כל הגנה מהשורה הראשונה בסמארטפון שלך. עם זאת, הם לא יעשו דבר אם למכשיר הנייד שלך יש דלת מסך חבוטה ולא נעולה מאחור, שמתנדנדת ברוח.

חיבורי בלוטות’ פעילים וללא השגחה הם אותם דלתות מסך. כיום, פושעי סייבר יוצרים וירוסים ניידים שיכולים להתפשט באוויר. אם נוכל מדביק את הטלפון של עמיתך לעבודה במסעדה עמוסה, כל מכשיר בלוטות’ במשרד נמצא בסיכון.

בדוק את ההגדרות שלך. אם קישוריות Bluetooth מופעלת (ואינך משתמש בה), כבה אותה.

7. שמור את הטלפון שלך נעול

התחלנו את המאמר הזה בהנחה של הגנב הממוצע לחטוף ולחטוף. עם זאת, הם עדיין יכולים לגרום נזק רב אם הם יכולים להיכנס למכשיר שלך. הנה עובדה שאמורה לזעזע אותך – 52% מהאנשים אל תנעל את המכשירים שלהם.

בגלל זה, גנבים יכולים לגשת בקלות לכל דבר הכלול בטלפונים האלה. על ידי הגדרת PIN, אתה יכול לקנות לעצמך זמן אם המכשיר שלך יוחלף. אתה יכול גם להגדיר נעילת דפוס, אבל היזהר – אם אתה לא מנקה את הטלפון שלך באופן קבוע, נוכלים מנוסים יכולים לקלוט את הדפוס במהירות.

הגן על עצמך מפני שחקנים רעים

נתונים הם הזהב החדש. כתוצאה מכך, הזמנים מעולם לא היו טובים כל כך לרעים. לאן שהם מסתכלים, אנשים נושאים בכיסם את המפתחות לחייהם הפיננסיים. לכן, חשוב שתנקוט בצעדים הדרושים כדי להגן על עצמך. על ידי שילוב האמצעים שנדונו לעיל, תהפוך את עצמך למטרה לא מושכת עבור האקרים חסרי סבלנות.

פוסטים דומים

Leave a Reply