שביעות רצון הצרכנים נשארת בשמיים עבור מחשבים וטלוויזיות

0
שביעות רצון הצרכנים נשארת בשמיים עבור מחשבים וטלוויזיות

מחשבים אישיים וטלוויזיות קיבלו ציונים גבוהים מהצרכנים בדו”ח שפורסם ביום שלישי על ידי מדד שביעות רצון לקוחות אמריקאי.

מחקר ACSI מכשירי חשמל ואלקטרוניקה ביתיים לשנים 2021-2022, המבוסס על ראיונות עם יותר מ-9,000 צרכנים, מדרג מגוון מוצרים בסולם של אפס עד 100.

שביעות הרצון של הלקוחות מטלוויזיות היא “בשמיים”, ציין ה-ACSI במהדורת חדשות, והוריד ציון של 80.

“טלוויזיות – ואלקטרוניקה צרכנית באופן רחב יותר – הן כבר מזמן אחד מהענפים המספקים יותר שנמדדו ב-ACSI”, אמר מנהל המחקר של ACSI אמריטוס פורסט מורג’סון.

“כשחושבים על הגל הבלתי נגמר של חידושים טכנולוגיים שמוצגים בתעשייה, יחד עם ירידה מתמדת במחירים של מוצרים אלה – על אף האינפלציה האחרונה – לא קשה להבין מדוע”, מורג’סון, שהוא גם עוזר פרופסור לשיווק באוניברסיטת מישיגן סטייט, אמר ל-TechNewsWorld.

שביעות רצון בסטרימינג

זה לא מפתיע ששביעות הרצון הכללית של הצרכנים מטלוויזיות כל כך גבוהה, הוסיף מארק נ. וונה, נשיא ואנליסט ראשי עם SmartTechResearch בסן חוזה, קליפורניה.

“במשך כמעט עשור, טלוויזיות עם ממשקים ‘חכמים’ משובצים צוברות נתח כולל, מה שמאפשר למשתמשים לשנות הגדרות בקלות ובאינטואיטיביות יותר, כמו גם לגשת לתוכן בצורה לא מתאמצת דרך אוריינטציה של ‘אפליקציה'”, אמר ל-TechNewsWorld . “שביעות הרצון של הצרכנים עולה כי הטלוויזיות היו קלות יותר לשימוש.”

תכניות סטרימינג תרמה גם לשביעות רצון הצרכנים מטלוויזיות. “עם טלוויזיות המאמצות סטרימינג, הן הפכו ליכולות הרבה יותר עם הזמן, והן, מבחינת מכשירי חשמל, נטולות בעיות יחסית”, אמר רוב אנדרל, נשיא ואנליסט ראשי ב- קבוצת אנדרלחברת שירותי ייעוץ ב-Bend, Ore.

“עם סטרימינג, הטלוויזיה היא שוב מרכז הבידור הביתי, ונראה שאנשים מרוצים מהשיפורים לאורך זמן ואינם מודאגים כל כך מהתיישנות מוקדמת”, אמר ל-TechNewsWorld.

מחשבים שולחניים Outscore מחשבים ניידים, טאבלטים

גם מחשבים אישיים, הכוללים מחשבים נייחים, מחשבים ניידים וטאבלטים, קיבלו ציון גבוה במדד עם 79. בין גורמי הצורה, מחשבים נייחים, ב-80, קיבלו ציון גבוה יותר מהמחשבים הניידים והטאבלטים, ששניהם רשמו 79, למרות שמספר שביעות הרצון של הטאבלט היה שלוש נקודות גבוה יותר ב-2022 מאשר ב-2021.

“זה קצת מפתיע שמחשבים אישיים רשמו שביעות רצון לקוחות גבוהה יותר מאשר מחשבים ניידים ומחשבים נייחים”, אמר מורג’סון. “כמובן, חשוב לציין שלמחשבים האישיים יש הרבה פחות נתח שוק ביחס לשני האחרים, וצרכני המחשבים הם צרכנים שונים שמחפשים תכונות ופונקציונליות שונות במחשבים שלהם. הצרכים השונים הללו מסבירים ככל הנראה חלק גדול מהפער בין סוגי המוצרים.”

עם זאת, לא Vena ולא Enderle הופתעו משביעות רצון הצרכנים ממחשבים שולחניים.

“טאבלטים ומחשבים ניידים משמשים לעתים קרובות בהענשת הגדרות ניידות שהופכות אותם ליותר מועדים לנזק מקרי”, הסביר וונה. “בגלל האופי הקבוע שלהם, למחשבים שולחניים – במיוחד דגמי All-in-One – יש תפיסת אמינות חזקה יותר מכיוון שהם לא זזים”.

“למחשבים שולחניים בדרך כלל אין צורך לשאת, יכול להיות מסך גדול ככל שאתה יכול להרשות לעצמך, יש פחות בעיות קישוריות, ואין להם בעיות חיי סוללה”, הוסיף אנדרל.

Apple Tops בפופולריות

מבין יצרניות המחשבים, אפל הייתה בעלת דירוג שביעות רצון הלקוחות הגבוה ביותר עם 82, אם כי סמסונג סיימה במקום השני עם 81.

“מחשבי אפל כבר מזמן פופולריים בקרב הלקוחות שלהם, ולעתים קרובות היו מעלים על יצרניות מחשבים אחרות”, אמר מורג’סון.

“במשך שנים רבות”, הוא המשיך, “הפופולריות הזו נבעה משוק הנישה שאפל גזרה, ופנה למעצבי אינטרנט וגרפיים. לאחרונה, הפופולריות החזקה של ה-Apple iPhone, והשילוב החלק שלו עם המחשבים האישיים של אפל – כמו ה-MacBook – משכו קבוצה רחבה יותר של לקוחות שבאו לאהוב את המוצר באמת”.

מדד שביעות רצון לקוחות אמריקאי: מחקר מכשירי חשמל ואלקטרוניקה ביתיים לשנים 2021-2022


אפל היא המובילה בשביעות רצון הצרכנים הכוללת מכיוון שהם שולטים ב”מחסנית החומרה והתוכנה”, הסביר Vena.

“זה מאפשר לאפל לנהל את חווית המשתמש הכוללת בצורה הרבה יותר הדוקה ומגובשת, וזה משהו שמיקרוסופט לא יכולה לעשות כי היא מסתמכת על דגם OEM”, אמר.

“מוצרי אפל נוטים ‘פשוט לעבוד’ מכיוון שהם אינם פתוחים, באופן כללי, כמו מוצרים מבוססי מיקרוסופט מנקודת מבט של ציוד היקפי ומכשיר של צד שלישי”, המשיך.

“מיקרוסופט נוטה להתמקד באופן משמעותי יותר בתאימות לאחור עם מכשירים שלקוחות ארגוניים דורשים”, הוסיף.

שירות לקוחות כוכב

שירות לקוחות הוא דרך נוספת של אפל להקסים לקוחות. “לאפל יש שירות מעולה”, אמר טים בג’ארין, נשיא אסטרטגיות יצירתיותחברת ייעוץ טכנולוגי בקמפבל, קליפורניה.

“במהלך 20 השנים האחרונות, הם פיתחו מודל שירות מהשורה הראשונה הכולל שירות פיזי בחנויות אפל ובברים Genius,” אמר ל-TechNewsWorld.

“כשיש לך בעיה עם מוצר של אפל, אתה יודע איך לטפל בזה”, המשיך. “יש לו שירות מקוון מעולה לטיפול בבעיות ואם אתה בעיר עם חנות אפל, אתה יכול לקבוע פגישה עם ה-Genius Bar וב-90% מהזמן, זה יעזור לך לטפל בבעיה.”

“זהו בידול גדול מאוד עבור אפל,” הוא אמר. “לאף אחת מהחברות האחרות אין את אותו סוג של רשת לטפל בשירות לקוחות כמו שאפל עושה.”

לעומת זאת, הסוקרים מצאו כי שביעות הרצון מהתוכנה של מיקרוסופט ירדה בארבע נקודות, ל-73.

“מיקרוסופט מציעה מגוון רחב של פתרונות תוכנה שונים מאוד ללקוחותיה, ולכן קשה לייחס את הירידה שלהם למוצר תוכנה אחד”, אמר מורג’סון.

“עם זאת,” הוא המשיך, “הזמינות הגוברת של אלטרנטיבות תחרותיות עבור רבים מהמוצרים שלהם – כולל אפליקציות זולות או ללא עלות הזמינות כעת לצרכנים – כנראה משפיעה על תפיסות הצרכנים עם היצע התוכנה הכולל.”

LG מוביל קטגוריית משק בית

“אפליקציות הלחם והחמאה של מיקרוסופט כמו PowerPoint, Outlook, Word ו-Excel ממשיכות לצבור תכונות חדשות שיוצרות תפיסה של נפיחות שלא בהכרח עוזרת לקלות השימוש”, הוסיפה וונה.

ואז יש את Windows 11. “שביעות הרצון בדרך כלל יורדת כשיוצאת מערכת הפעלה חדשה כי אנשים לא אוהבים לשדרג למרות שהתהליך השתפר באופן משמעותי עם השנים”, אמר אנדרל.

הסקר גם הראה את שביעות הרצון של הצרכנים ממכשירי החשמל הביתיים הגדולים – מכונות כביסה, מייבשים, מדיחי כלים, מקררים, תנורים ומיקרוגלים – טיפסה מעט משנה לשנה בנקודה אחת ל-79. LG Corp הובילה את כל החברות בקטגוריית משקי הבית, וקפצה שלוש מצביע על 81.

“הביצועים שלנו בדירוג ACSI לשנת 2022 מצביעים על כך ש-LG היא מותג חדשני המספק מוצרים ותכונות עם יתרונות צרכניים אמיתיים, אך חשוב מכך, מבלי לוותר על איכות המוצר”, אמר סגן נשיא LG לניהול מוצרי מכשירי חשמל ביתיים, ברנדט ורנר.

“כשאנחנו ממשיכים להקשיב ללקוח ולתעדף את ההמלצות שלו, איכות המוצר שלנו נשארת המיקוד העיקרי שלנו כדי שהצרכנים ידעו שמכשיר ה-LG שלהם יציע ביצועים יוצאי דופן עם הצרכים שלהם בחשבון”, אמר ל-TechNewsWorld.

פוסטים דומים

Leave a Reply