מנוע החיפוש Upstart Andi מספק תשובות, לא רשימות

0
מנוע החיפוש Upstart Andi מספק תשובות, לא רשימות

מנוע חיפוש חדש המופעל על ידי בינה מלאכותית ועיבוד שפה טבעית מציע חלופה לרשימות של דפי האינטרנט המרכיבים את התוצאות של חיפוש מקוון טיפוסי.

שקוראים לו ואנימנוע החיפוש משלב שימוש במודלים של שפות גדולות – תחשוב על GPY-3 של OpenAi – ונתוני אינטרנט חיים כדי ליצור תשובה לשאלות שהציגו המחפשים.

“אנחנו משתמשים בבינה מלאכותית ובעיבוד שפה טבעית כדי להבין את כוונת השאלה”, הסבירה המייסדת-שותפה אנג’לה הובר.

“אנדי יסתכל על 10 עד 20 התוצאות המובילות עבור כל שאילתה נתונה”, היא הסבירה ל-TechNewsWorld. “אז, באמצעות מודלים של שפה גדולים, זה ייצור תשובה ישירה לשאלה.”

מסך שאילתת החיפוש של Andi (קרדיט תמונה: Andi)


האם האינטרנט צריך מנוע חיפוש אחר? הובר חושב שכן. “גוגל שבורה,” היא אמרה. “גוגל בנויה לאופן שבו פעל האינטרנט לפני 20 שנה. העומס הקוגניטיבי של מודעות וקישורים מעמיס על המשתמש ומוביל להרבה הסחות דעת ובזבוז זמן”.

“אנשים רוצים תשובות ישירות לשאלות. הם לא רוצים רשימה של קישורים”, היא טענה.

ערעור הדור Z

אנדי מיועד לדמוגרפיה צעירה יותר.

“זה הרגיש כמו לקבל את תוצאות החיפוש שלי בפיד של מדיה חברתית. זה פונה למשתמשים צעירים יותר”, ציין וויל דאפילד, מנתח מדיניות ב- מכון קאטוצוות חשיבה בוושינגטון הבירה.

“מראה הקריאה הנקי שאנדי מציע נראה כמו דחיפה נגד הוספת ווידג’טים לחיפוש”, אמר ל-TechNewsWorld.

הובר הודה שאנדי שואף לפנות לקבוצה הצעירה, במיוחד לדור ה-Z. “הדור ה-Z חי בפידים ויזואליים ובאפליקציות צ’אט. הדור שלי מבלה את כל זמנם בממשקי שיחה”, אמרה.

“המפתח להתמודדות עם גוגל הוא ממשק שיחה”, היא טענה. “כל מי שניסה להתמודד עם גוגל פשוט היה עותק חלש יותר עם אותה כמות מידע מכריע, ספאם ובלאגן בתוצאות.”

תוצאות החיפוש של אנדי

תוצאות חיפוש של אנדי (קרדיט תמונה: אנדי)


מנוע חיפוש שמספק תשובות עשוי למשוך גם אנשים מבוגרים, ציין מארק נ. וונה, נשיא ואנליסט ראשי ב- SmartTechResearch בסן חוזה, קליפורניה.

“באופן כללי, למשתמשים מתחילים להתעייף מאלגוריתמי החיפוש של גוגל כיוון שהם מוטים, דטרמיניסטים וסלקטיביים”, אמר ל-TechNewsWorld.

“בין אם התפיסה הזו מדויקת או לא”, המשיך, “מנוע חיפוש חדש שמשתמש בשפה הגיונית ומספק תשובות ספציפיות במקום קישורים יכול להיות מעניין, במיוחד למשתמשים מבוגרים שאינם רוצים לטרוח עם סקירת קישורים מרובים. כדי לקבל תשובה לשאלה או שאילתה.”

צורך בחלופות חיפוש

עם זאת, לגרום לאנשים להחליף מנועי חיפוש היא משימה לא פשוטה. “גוגל הציבה את הרף גבוה מאוד עבור חיפוש באינטרנט”, ציין דני גודוויןעורך מנהל של Search Engine Land & SMX, פרסום דיגיטלי לשיווק ופרסום בטכנולוגיות.

“הסיבה היחידה שנצטרך מנוע חיפוש אחר היא אם אתה יכול לספק משהו טוב יותר מגוגל”, אמר ל-TechNewsWorld. “תוצאות חיפוש טובות יותר. חווית משתמש טובה יותר. תשובות טובות יותר. עדיף שיהיה.”

פשוט יש יותר מדי מידע באינטרנט עכשיו, הרבה ממנו באיכות נמוכה, הוסיף גרג סטרלינג, מייסד שותף של ליד מדיהאתר חדשות, פרשנות וניתוח.

“גוגל ניסתה להגיב לתלונות הולכות וגדלות על ירידה באיכות ובשימושיות של תוצאות החיפוש שלה”, אמר ל-TechNewsWorld. “אני מאמין שיש הזדמנות לספק חווית חיפוש חדשה או משופרת. אבל זו בעיה גדולה ורבים ממנועי החיפוש החדשים פשוט משכפלים את המראה והתחושה של גוגל”.

“הנטישה החלקית של גוגל על ​​ידי כמה משתמשים צעירים יותר לטובת TikTok”, הוא אמר, “היא המחשה לתיאבון למשהו אחר”.

“קשה עוד לקבל תשובה”, הוסיפה ליז מילר, סגנית נשיא ואנליסטית ראשית ב- מחקר קונסטלציותחברת מחקר וייעוץ טכנולוגי בקופרטינו, קליפורניה.

“הקרב על מי שאתה רואה ראשון בתוצאות השאילתות יקר באופן אכזרי עבור מותגים ויותר ויותר מגעיל עבור המשתמשים”, אמרה ל-TechNewsWorld. “עבור משתמשים רבים המציאות היא שהם רק רוצים את התשובה לשאלה שהם שאלו. הם לא רוצים את ציד ביצי הפסחא שמספק תוצאות ממומנות ושכבות”.

מציאת נישה

קרסטין רקר, מנהלת אסטרטגיה וצמיחה ראשית של ה Seekr מנוע החיפוש אמר שישנן סיבות רבות לקיומם של מנועי חיפוש חלופיים. “כאשר מנוע חיפוש אחד שולט ברוב השוק, יש לו שליטה על המידע שרוב האנשים מקבלים”, אמרה ל-TechNewsWorld.

“מנועי החיפוש המובילים כולם מביאים מעורבות בדירוג שלהם”, היא המשיכה. “ככל שהתוצאה תקבל יותר קליקים, כך גדל הסיכוי שהתוצאה תהיה בדירוג גבוה יותר. מה שרוב מנועי החיפוש לא לוקחים בחשבון הוא איכות התוכן.

“דרושים מנועי חיפוש חלופיים כדי לאזן את ההטיה ולתת לאנשים יותר בחירה ובהירות בכל הנוגע לגילוי מידע ופרטיות”, הוסיפה.

התמודדות עם שחקן החיפוש הגדול ביותר יכולה להיות מאתגרת עבור מנוע חיפוש חלופי, אך לא חסרת סיכוי.

“אם אתה מתכוון להתחרות במוצר דומיננטי כמו גוגל, אתה מוצא נישה שגוגל לא רוצה לפגוש בה – במקרה הזה, עונה על שאלות – ומגיע עם שירות שעושה עבודה טובה יותר”, הסביר רוב אנדרל, נשיא ואנליסט ראשי ב- קבוצת אנדרלחברת שירותי ייעוץ בבנד, בצר.

“זו בדרך כלל אסטרטגיה מוצלחת שנקראת מיקוד משנה”, אמר ל-TechNewsWorld.

הדמוגרפיה הדמוגרפית של אנדי אמורה גם לעזור לה להשיג אחיזה מסוימת בשוק, הוסיף אנדרל. “זה מכוון לדמוגרפיה עם משהו שהדמוגרפי מרגיש שהוא לא מקבל ממנוע החיפוש העיקרי”, אמר.

“הדבר היחיד בלחפש דמוגרפיה צעירה הוא שהם מאוד פעילים במדיה החברתית”, המשיך. “אז אם כמה משפיענים יתלהבו מזה, זה יכול להעביר הרבה אנשים לזה.”

תראה לי את הכסף

מתן תשובות, לא רשימות, הוא לא הדרך היחידה שבה Andi שונה מכמה מהמתחרים שלה. היא אינה גובה תשלום עבור השירות שלה והיא אינה מתעדת מידע מזהה אישי על המשתמשים שלה.

הובר הסביר שהשירות בוחן מספר דרכים לייצר הכנסות, כולל יצירת רמת שירות ברמה גבוהה, הצעת שירותי API ושיתוף פעולה עם פרסומים. “אין שום סיבה שלא נוכל לשתף פעולה עם כלים כמו Amazon Alexa וסוגים אחרים של חיפוש מופעל קולי”, הוסיפה.

עם זאת, דאפילד אמר שייתכן שיהיה קשה להפוך לרווחי באמצעות הפניות אורגניות של קישורים ושירותי תוספים. “חיפושים נוכחיים מצורפים לפרסום מסיבה כלשהי. זו הדרך להרוויח כסף”, הוסיף.

פוסטים דומים

Leave a Reply