העתיד של תקשורת טלפונים לווינית

2
העתיד של תקשורת טלפונים לווינית

בשבוע שעבר השיקה אפל מכשירי אייפון חדשים עם מספר פיצ’רים חדשים ומעניינים. תכונה אחת מדווחת אם עברת תאונה (בהנחה שהטלפון שלך יכול להתחבר), ואחרת מחברת את הטלפון ללווין בצורה מוגבלת מאוד לאותם זמנים שבהם מגדל סלולרי נמצא מחוץ לטווח.

Starlink ו-T-Mobile מפרסמות שירות שעדיין לא קיים שאמור לגרום לשירות הלוויין של אפל להיראות כאילו ברח משנות המודם. כל אלה עוקבים אחר AST SpaceMobile שתעלה את לוויין ה-4/5G הראשון שלה בשנה הבאה כדי להתחיל את הסיקור שלה.

בואו נדבר השבוע על העתיד שלנו של שירותי סלולר לוויין. אחר כך נסגור עם מוצר השבוע שלי: זוג אוזניות אקטיביות לביטול רעשים משתלמות שעשויות להיות מושלמות למי שיוצא לנסיעות ארוכות וצריך לישון איתן.

אפל ממלאת צורך

שירות החירום SOS באמצעות לוויין של אפל, שיהיה הראשון לעלות לאוויר של שירותי הדור הבא הללו, מוגבל מאוד. היתרון הגדול אחד שלו הוא שהוא יעבוד הרבה לפני שהאחרים יגיעו למסה קריטית.

אם אתם באמצע שום מקום וזקוקים לעזרה, לא יעזור לכם לקבל שירות שעדיין לא עובד, כך שהמגבלות על שירות אפל הופכות לבעיה עבור אפל רק כאשר השירותים האחרים מגיעים לקריטיים מסה. חפש את זה ב-2025 או בסביבותיו.

שירות זה פועל רק באזורים פתוחים עם קו ראייה ברור לשמיים, ואני מצפה שלפעמים תצטרך לרקוד קצת כדי לקבל אות הולם. זה לא יעבוד אם אתה נופל לתוך גיא, נתקע במערה או נמצא בבונקר.

ובכל זאת, בכל שנה יש המון אנשים שנתקעים במקום שבו אני גר. הם לא מבינים שמזג האוויר יכול להשתנות מהר מאוד כאן, ואם אתה רחוק מהמכונית שלך או מהציוויליזציה שלך רק במכנסיים קצרים וחולצת טריקו כשזה יקרה, תזדקק לעזרה, או שאתה צפוי להפסיד כל דבר מכמה אצבעות לחיים שלך.

האפליקציה עוזרת לך למצוא לוויין ולאחר מכן, באמצעות תפריטים, משתמשת באינטליגנציה של הטלפון כדי למזער את ההודעה ולהעביר אותה למישהו שיכול לעזור לך. עם זאת, זה יכול לקחת בין 15 שניות למספר דקות כדי לקבל קו ראייה נקי ללוויין כדי שזה יעבוד. לכן, אם יש לך רגל שבורה, או נכים בדרך אחרת, ייתכן שעדיין אין לך מזל.

אפל עובדת עם Globalstar עבור תכונה זו. משתמשי אייפון 14, היחידים שקיבלו תכונה זו בהתחלה, יקבלו שנתיים של שירות זה בחינם. עד אז, ככל הנראה יהיו חלופות זמינות, וההצעה הראשונית הזו ללא ספק תשתפר גם היא.

השירות עדיף מכלום וכרגע, אלא אם כן אתה רוצה להשקיע במחיר יקר אירידיום (או טלפון לוויני אחר), זו פחות או יותר הבחירה היחידה שלך. השירות של אירידיום, אמנם יקר, הוא הרבה פחות ממה שזכור לי אבל עדיין יקר יותר מהסלולר המסורתי.

Starlink ו-T-Mobile

לאלון מאסק יש רעיון לרגע ורבים מפתיעים לטובה. למרות שעבדתי עם בחור כמו מאסק ויודע שלעבוד עבור או עם מישהו כזה זה סיוט כי לא כל רעיון הוא טוב, ובאופן כללי, אנשים כאלה לא יכולים להבחין בהבדל.

עם זאת, הרעיון להפוך את לווייני Starlink לפתרון טלפוני מעניין. עם זאת, בהינתן ש-Starlink כבר חווה בעיות ברוחב הפס, שירות זה עשוי להפוך את Starlink עצמו לפחות אטרקטיבי אם הוא יפחית, כפי שסביר להניח, את רוחב הפס ללקוחות Starlink קיימים.

מאסק נוטה גם להבטחת יתר ולא לספק, להחמיץ תאריכי אספקה ​​מוכרזים וליצור מספר לא מבוטל של בעיות עבור החברות שלו. ובכל זאת, SpaceX היא פלטפורמת ההשקה הזולה ביותר שנמצאת כיום בשירות, היא אמינה באופן מפתיע, ורוב הביקורות של Starlink שראיתי היו חיוביות בצורה מרשימה.

באופן אישי, הייתי מחכה עד שסטארלינק יהיה רווחי ועם ביצועים בקנה מידה לפני שהצעתי שירות נוסף ברשת, אבל זו לא דרכו של מאסק. עד עכשיו, ההימורים הגדולים והמסוכנים שלו הצליחו בעיקר. אבל הוא והחברות שלו נותרו טעות אחת גדולה הרחק ממשבר. בהתחשב במורכבות החברות שלו, נראה כמעט בטוח שהוא בסופו של דבר יפגע בקיר מגעיל.

השירות יהיה בהתחלה מסוגל יותר מהיצע הלוויין של אפל, אך לא סלולרי אמיתי, והוא ידרוש שדרוג לווייני Starlink. בטא של שירות זה משוער לסוף 2023, כאשר שירות מלא צפוי במהלך השנה הבאה באזורים שבהם יש מסה קריטית של הלוויינים החדשים. אם היא לא תגיע למסה קריטית, T-Mobile ו-Starlink נמצאות בעמדה מעניינת להיות הראשונות להצליח עם פתרון סמארטפון מבוסס לוויין.

AST SpaceMobile

ל-AST SpaceMobile, שאמורה להשיק את לוויין האדמה הנמוך שלה ב-2023, יש שותפויות עם חברות כמו Vodafone ו-AT&T המספקות נתיב חזק לכיסוי ראשוני עולמי. הם יצטרכו בין 45 ל-65 לוויינים כדי להגיע למסה קריטית, מה שאמור לקרות, בהנחה שלא יהיו שינויים גדולים בשוק או הופעתה של טכנולוגיה מתחרה טובה יותר בקנה מידה, לפני סוף 2025.

החברה עטופה ב-2,400 פטנטים וצריכה להיות מסוגלת לספק כיסוי הגון של 4/5G ברגע שהם מגיעים למסה קריטית. השירות יטופל כמו נסיעות בינלאומיות או שירות במטוס עבור אזורים שבהם יש חלופות סלולריות, כך שהטלפון שלך יעבוד במקום שבו הוא לא עובד כרגע. או כשירות טלפוני ראשי עבור מי שנמצאים מחוץ לאזורי כיסוי סלולרי, כמו מיקומים מרוחקים ביבשה או בים.

זה בהחלט יהיה שיפור בהשוואה לספינה לחוף ולרוב פתרונות הרדיו למשטרה ולמגיבים הראשונים שעובדים באזורים שבהם אין שירות סלולרי או שבהם השירות הסלולרי הופרע. בניגוד לשני השירותים האחרים, זה של AST SpaceMobile יהיה כמו סלולר רגיל בכך שהוא יתמוך גם בקול וגם בנתונים ולא יהיו לו את המגבלות של שני השירותים האחרים. אבל האיכות ותפוקת הנתונים שלו יפגרו לשירותים סלולריים יבשתיים ללא הגבלת זמן.

שירות זה אמור לעבוד גם במטוסים ולהיות עדיף על מה שאתה מקבל כעת במטוס. זה יתמוך גם בקול וגם בנתונים בעוד שמטוסים כרגע רק תומכים בנתונים (אנשים היו נגד קבלת כיסוי סלולרי במטוסים מחשש שהמשתמשים בו ישגעו אותם עם שיחות טלפון רועשות ללא הרף).

מסיימים

עם ההכרזה של אפל בשבוע שעבר, אנו נמצאים כעת בעולם התקשורת הסלולרית לווינית הצרכנית ובפוטנציאל הגובר לאפשרות להזעיק עזרה מכל מקום בעולם, ללא קשר למקום שבו נמצא המגדל הסלולרי.

זה יכול להיות עצום עבור אלה שמוצאים את עצמם בצרות או אבודים באזורים מרוחקים ולספק רמה של שקט נפשי להורים שמתבאסים כשהם לא יכולים לאתר את ילדיהם.

אפל היא רק ההתחלה. חברות כמו Starlink ו-T-Mobile מבטיחות רוחב פס נתונים טוב בהרבה מאפל, ו-AST SpaceMobile מבטיחה שירות סלולרי 4/5G גלובלי למטרות כלליות המשלב גם קול וגם נתונים באותה מסגרת זמן כללית.

במחצית השנייה של העשור הזה, הרעיון של חוסר שירות עשוי להיות מיושן כמו הצורך למצוא תא טלפון בשנות ה-90. זה, חברים שלי, משהו ששווה לצפות לו.

סאונדקור של Anker Space Q45 אוזניות ביטול רעשים

אני נוסע לא מעט, אז יש לי הרבה אוזניות מבטלות רעשים.

רוב האוזניות לא רק יקרות מדי, הן גם לא נוחות לשינה איתן במטוס. רבים הם בטווח של $250+, שזה יקר מדי לילדים, ובהתחשב שאני נוטה להשאיר אותם במטוסים, הם מסתכמים גם עבורי. בנוסף, אני לא אוהב אוזניות או אטמי אוזניים כי הם גורמים לי לגרד לאוזניים, מה שמקשה על ההירדמות.

ובכן, יכול להיות שמצאתי את הפתרון המושלם בסט אוזניות שאפשר לישון בהן: הסאונדקור של Anker Space Q45 אוזניות ביטול רעשים אדפטיביות. במחיר לצרכן בסביבות 150 דולר באמזוןהן לא הכי זולות בשוק, אבל הן הרבה פחות יקרות מרוב האוזניות שיש לי כרגע.

סאונדקור של Anker Space Q45 אוזניות ביטול רעשים

אוזניות ביטול רעשים של Space Q45 (קרדיט תמונות: סאונדקור)


מדובר בעיצוב מעל האוזן עם רפידות רכות מאוד, מה שהופך אותן להרבה יותר קלות לשינה מאשר באוזניות Bose וסוני שלי, והרבה יותר נוחות לטווח ארוך, עבורי, מאשר אוזניות או מוצרים על האוזן.

אוזניות ה-Space Q45 מתהדרות בחיי סוללה עצומים של 50 שעות (לא בדקתי את זה), תומכות ב-Bluetooth 5.3 ויש להן את אחד מפתרונות ביטול הרעש החזקים ביותר שבדקתי – כולל חמש רמות של ביטול רעשים שמתחילות באופן אוטומטי או ניתן לשלוט על ידי אפליקציה. יש להם כפתור העברת קול למקרה שמישהו רוצה לשוחח איתך – ואתה רוצה להקשיב.

לאוזניות האלה יש דרייברים גדולים של 40 מ”מ שמאפשרים את עצמן לנמוכים הגונים וטווח הסאונד היה, לאוזני, טוב מאוד עם טווח משמעותי. עבור אלה שזקוקים לפתרון מעבר לאוזן, במחיר סביר, מבטל רעשים שהם יכולים לישון איתו, אוזניות Soundcore by Anker Space Q45 עשויות להיות הפתרון האידיאלי – והן מוצר השבוע שלי.

הדעות המובעות במאמר זה הן של המחבר ואינן משקפות בהכרח את דעותיה של ECT News Network.

פוסטים דומים

Leave a Reply