המופע 2022: רמקולי Oriaco G6 EM של Tonian Labs

0

טוני מינסיאן הוא הבעלים של Tonian Labs, חברת רמקולים קטנה שבסיסה בדרום קליפורניה שהיתה ב-THE Show זו השנה השנייה ברציפות. לשנת 2022, הוא חשף רמקול חדש מותקן בסטנד בשם Oriaco G6 EM.

הדגם החדש עוקב אחר ה-Oriaco G6 הקטן יותר, שהרשים רבים בתערוכת THE Show בשנה שעברה. לא רק שה-G6 היו מהירים ואווריריים, אלא שטוני הדגימה אותם עם אלקטרוניקה צנועה יחסית וכבילה מהירה; א מגבר משולב Denon PMA-A100 משנת 2011 ונגן CD-67SE של Marantz מ-1996 (שניהם הופסקו) היו מוצרי האלקטרוניקה האחרים היחידים בשימוש בחדר. אותו ציוד שותף חזר השנה ושני הדגמים הוצגו.

Tonian Labs Oriaco-G6 EM Edition רמקול עם G6 מקורי ב-THE Show 2022
Tonian Labs Oriaco G6 (משמאל) עם מהדורת Oriaco-G6 EM חדשה יותר (מימין)

הרמקולים של טוניאן היו די מפתיעים – בצורה טובה. המהדורה החדשה של Oriaco-G6 EM מושכת את תשומת לבך, כמו שזכרתי בשנה שעברה במהירות ייחודית לטווח הביניים. לא היה דימום בתווים ולמקצבים המוזיקליים הייתה פריכות שגרמה להם להישמע אמיתיים יותר.

לפי טוני, “הרמקול של Oriaco G6 התחיל לאחר הכישלון שלנו למצוא מוניטורים באולפן שנוכל לסמוך עליהם כדי להעריך במדויק את ההקלטות שלנו. ההבנה הזו הובילה אותנו ליצור רמקולים משלנו כדי לספק את הצליל האמיתי והטבעי שאנו שואפים להפיק”.

“האתגר שלנו היה להפיק צליל מקור נקודתי ללא המלכודות של טכנולוגיית הדרייבר הנקודתית הקיימת כיום בשוק. הטכנולוגיה הנוכחית משתמשת בקונוס שוזר או בדרייברים קונצנטריים. אנו מאמינים שהפיזיקה של שני העיצובים הללו אינה מסוגלת להשיג איזון צליל נכון. מסיבה זו, נפרדנו משיטות מדידה קונבנציונליות ויצרנו שיטות מדידה משלנו. דרך התהליך הזה, סוף סוף השגנו את הצליל שחיפשנו”.

למרות ששמעתי רק שני רצועות במהלך הזמן הקצר שלי בחדר ההדגמות, אני לא אסיק מסקנה גורפת מלבד לומר שטוני על משהו. כל אחד מהרמקולים הבנויים ביד שלו בהחלט ראויים לאודישן.

אני זוכר שמחיר ה-G6 המקורי היה בסביבות 3,500 $ לזוג, ומהדורת EM נרשמה במחיר של 6,500 $ לזוג ב- THE Show.

השוואה

Oriaco G6 מהדורת Oriaco G6 EM
תגובת תדר 57 – 30 קילו-הרץ 55 – 40 קילו-הרץ
עכבה נומינלית 8 אוהם 8 אוהם
רְגִישׁוּת 91 dB 90 dB
כּוֹחַ 30 וואט 60 וואט
MSRP 3,500 דולר 6,500 דולר

למידע נוסף: tonianlabs.com

המשך לקרוא: הצג דוחות מהתוכנית 2022

פרסומת. גלול להמשך קריאה.

פוסטים דומים

Leave a Reply