אפל מרעננת את קווי המוצרים, מציגה שעון אולטרה חדש

0
אפל מרעננת את קווי המוצרים, מציגה שעון אולטרה חדש

אפל רעננה את קווי מוצרי האייפון, השעון וה-AirPods שלה באירוע מקוון ביום רביעי, כמו גם הציגה שעון Ultra חדש לפעילות בסביבות מאתגרות.

ה-Apple Watch Ultra תוכנן לפעול בסביבות קרות וחמות קיצוניות, כמו גם מתחת ל-130 רגל של מים. הוא שוכן במארז טיטניום קשיח ופניו עשויים מקריסטל ספיר קשיח.

ל-Ultra יש גם כפתור “פעולה” שניתן לתכנות, סירנה של 85 דציבלים למקרי חירום, והפקדים שלו מיועדים לשימוש עם כפפות. יש לו שלושה מיקרופונים לבהירות שיחות קוליות, אפילו בתנאי רוח.

Apple Watch ניתן לתכנות במיוחד כפתור פעולה (קרדיט תמונה: אפל)


סלולר מובנה ב-Ultra, בעל חיי סוללה של 36 שעות בטעינה בודדת, אם כי אפל הבטיחה כי היא תוגבר ל-60 שעות עם תוכנת אופטימיזציה חדשה של הסוללה שתהיה זמינה בסתיו הקרוב.

בנוסף, Ultra תומך ב-GPS בתדר כפול, ובאמצעות אפליקציית Dive Plus ניתן להפוך אותו למחשב צלילה.

האולטרה יימכר ב-799 דולר ארה”ב ויהיה זמין ב-23 בספטמבר.

“אני צוללן, והיו לי מספר שעוני צלילה שהיו הרבה יותר מ-1,000 דולר”, אמר טים בג’ארין, נשיא אסטרטגיות יצירתיותחברת ייעוץ טכנולוגי בקמפבל, קליפורניה.

“הנה אתה מקבל שעון צלילה וכל השאר, בתוספת סלולר תמורת 799 דולר”, אמר ל-TechNewsWorld. “זו עסקה ממש טובה.”

“זה יהיה להיט גדול בקרב חובבי ספורט אתגרי וצלילה”, הוסיף.

זיהוי התרסקות

רוס רובין, האנליסט הראשי ב מחקר רשתותחברת ייעוץ טכנולוגית לצרכן בעיר ניו יורק כינתה את האולטרה “מוצר הצהרות”.

“זה מראה שאפשר להשתמש ב-Apple Watch בסביבות קשות על ידי אנשים העוסקים בפעילויות קיצוניות”, אמר ל-TechNewsWorld.

“זה לא משהו שאנשים מהמיינסטרים צריכים, אבל אתה יכול לראות איך חלק מהטכנולוגיה, כמו כפתור הפעולה, עשויה לסנן לאיטרציות עתידיות של דגמים אחרים”, הוסיף.

אפל גם השיקה את סדרה 8 Apple Watch שלה באירוע שהוקלט מראש. השעון כולל חיישן טמפרטורה חדש, אשר יכול לשמש נשים למעקב אחר הביוץ. ביוץ נמדד בדרך כלל עם מדחום ויומן. השעון החדש הופך את המשימה להרבה יותר קלה ונוחה על ידי מתן הערכות ביוץ אוטומטיות בדיעבד.

“ה-Apple Watch הפך לפתרון לביש דיגיטלי בריאותי”, מארק נ’ וונה, נשיא ואנליסט ראשי ב- SmartTechResearch בסן חוזה, קליפורניה, אמר ל-TechNewsWorld.

לשעון, כמו גם לאייפונים החדשים, יש גם תכונת זיהוי קריסה חדשה. כאשר מזוהה התרסקות, השעון יתחבר אוטומטית לשירותי החירום, יספק את מיקום ההתרסקות ויודיע לאנשי החירום בשעון.

כדי ליצור את התכונה, אפל הוסיפה שני חיישני תנועה חדשים לסדרה 8, גירוסקופ משופר עם שלושה צירים ומד תאוצה בכוח G גבוה. מד התאוצה יכול למדוד עד 256 Gs, מה שמאפשר לו לזהות את ההשפעות הקיצוניות של התרסקות.

תכונת זיהוי התרסקות של Apple Watch

זיהוי התרסקות משתמש באלגוריתם מתקדם של היתוך חיישנים ובמד תאוצה וג’ירוסקופ חדשים וחזקים יותר ב-Apple Watch כדי לזהות ולהעביר התראות על תאונת דרכים. אם משתמש אינו מגיב לאחר ספירה לאחור של 10 שניות, המכשיר יחייג לשירותי חירום. (קרדיט תמונה: אפל)


התכונה פועלת רק כאשר משתמש נמצא ברכב נע ואוסף נתונים רק בזמן התרסקות אפשרית.

“אפל ווטש לא נועד רק לבריאות, אלא גם לבטיחות”, ציין בג’ארין.

לשעוני סדרה 8 יש חיי סוללה של 18 שעות אבל עם תכונה חדשה של מצב צריכת חשמל נמוכה, ניתן להאריך את חיי הסוללה ל-36 שעות.

סדרה 8 תהיה זמינה ב-16 בספטמבר. גרסת ה-GPS במחיר של 399 דולר והגרסה הסלולרית ב-499 דולר.

SOS לווין

במהלך האירוע המקוון שלה, הציגה אפל גם את ה-iPhone 14 Pro, עם צג בגודל 6.1 אינץ’, ו-Pro Max, עם תצוגה של 6.7 אינץ’.

דגמי ה-Pro, כמו גם דגמי 14 ו-14 פלוס, תומכים בשירות חירום SOS חדש באמצעות לוויין. אנטנות מיוחדות נבנו בדגמי האייפון החדשים כדי לאפשר להם לשלוח הודעות טקסט ללוויינים בגובה רב.

כדי לסייע בחיבור, תוכנה בטלפון מראה למשתמש לאן לכוון את הטלפון שלו כדי להתחבר ללוויין ולהישאר מחובר בזמן שהלוויין נע.

קו האייפון 14 כולל SOS חירום באמצעות לוויין

מערך ה-iPhone 14 מציג חירום SOS באמצעות לוויין. התכונה מאפשרת למשתמשים לשלוח הודעות עם שירותי חירום כאשר כיסוי סלולרי או Wi-Fi אינו זמין. (קרדיט תמונה: אפל)


בגלל רוחב הפס הצר הכרוך בתקשורת לוויינית, אפל יצרה אלגוריתם מותאם אישית של דחיסת טקסט קצר כדי להקטין את הגודל הממוצע של הודעה בפקטור של שלושה.

בתחילה, שירות הלוויין יוגבל לארצות הברית וקנדה, שם הוא יוצע בחינם למשך שנתיים.

“לתכונת הטלפון הלוויין תהיה ערך עצום עבור הרבה אנשים”, אמר וונה.

“זה היה הטלפון המושלם עבור טום הנקס בסרט Castaway,” הוא התבדח. “אם היה לו את האייפון 14, זה היה סרט קצר מאוד”.

Bajarin הכריז כי אפל פורצת דרך חדשה בבטיחות והגנה אישית. “זה הולך להיות חלק גדול יותר מה-DNA שלהם בעתיד”, הוא טען.

“תכונות הלוויין באייפון 14 פרו מהוות תקדים חדש בסמארטפונים”, הוסיף.

צ’לנג’ר DSLR

אפל גם שדרגה את המצלמות בדגמי המקצוענים החדשים. למצלמה הראשית בגב היחידה יש ​​חיישן 48 מגה פיקסל, עם תמיכה בעדשת f/1.78 מהירה, ואילו למצלמה הקדמית חיישן 12MP, עם עדשת f/1.9. המצלמה הראשית תומכת גם בפורמט ProRaw.

לדגמי ה-Pro יש גם שבב חדש, ה-A16. “עם ה-A16, לאפל יש את מצלמת הסמארטפון החזקה ביותר בשוק כרגע”, אמר בג’ארין.

“48 מגה פיקסל ויכולות ProRaw מקרבים את סדרת ה-iPhone 14 Pro הרבה יותר ל-DSLR אמיתי”, הוסיף.

Vena ציין כי אפל מצלמת ללא זוגיות עם מצלמות רפלקס דיגיטליות עם עדשה אחת. “ברור שאפל לא רוצה שהמצלמה בטלפון שלה תהיה המקבילה ל-DSLR, אבל הם רוצים שהיא תהיה עדיפה במובנים רבים על DSLR”, הוא ציין.

שדרוג המצלמה הקדמית במכשירי האייפון החדשים מייצג שינוי נוסף בחשיבה של אפל לגבי המצלמות בטלפונים שלה, הוסיף. “בעבר המצלמה האחורית הייתה המצלמה החשובה ביותר”, אמר. “עכשיו הם רואים את המצלמה הקדמית ואת המצלמה האחורית באותה חשיבות.”

מצלמת Apple iPhone 14 Pro ו- iPhone 14 Pro Max 48MP

ה-iPhone 14 Pro וה-iPhone 14 Pro Max כוללים את מצלמת ה-48MP הראשונה באייפון. (קרדיט תמונה: אפל)


אפל עשתה צעדים גדולים בייצוב וידאו עם דגמי Pro ו-Max. “אתה יכול ממש לצלם וידאו בריצה עם מעט מאוד ניעור של התמונה”, ציין רובין.

החריץ המושמץ לעתים קרובות בחזית דגמי ה-Pro וה-Pro Max הפך למרכז הודעות דינמי. “הם הפכו את זה ליתרון ולא לחסרון”, אמר רובין.

האייפון 14 והאייפון 14 פלוס יהיו זמינים בחמישה צבעים: חצות, כחול, אור כוכבים, סגול ואדום (מוצר). iPhone 14 Pro ו- iPhone 14 Pro Max יהיו זמינים בארבעה צבעים: שחור חלל, כסף, זהב וסגול עמוק.

ה-iPhone Pro 14 יימכר ב-999 דולר; ה-Pro Max במחיר של 1,099 דולר. האייפון 14 יימכר ב-799 דולר; בני 14 פלוס תמורת 899 דולר. כולם יהיו זמינים ב-16 בספטמבר.

AirPods טובים יותר

אפל הציגה גם גרסה חדשה של AirPods Pro שלה, עם שבב H2 חדש, חיי סוללה ארוכים יותר וטכנולוגיית ביטול רעשים יעילה פי שניים מקודמתה בחסימת רעשים.

זה גם שיפר את מצב ה”שקיפות” של האוזניות, על ידי סינון חלק מהרעשים המפריעים שנשמעים בדרך כלל עם ביטול רעשים כבוי. “לא ראיתי אוזניות אחרות עושות את זה,” הבחין רובין. “זה מתייחס לאחד החסרונות של מצב השקיפות. אתה נותן לכל העולם להיכנס, כולל הרעשים הקשים”.

ה-AirPods Pro החדש יימכר ב-23 בספטמבר תמורת 249 דולר.

Apple Airpods Pro

AirPods Pro מביאים שדרוגים למצב שקיפות, אודיו מרחבי ותכונות נוחות, תוך ביטול עד פי שניים של רעש לעומת קודמו. מנהל התקן שמע חדש בעל עיוות נמוך ומגבר מותאם אישית מציעים בס עשיר יותר וצליל צלול. קצה אוזן חדש קטן במיוחד יכול לספק התאמה טובה יותר ליותר משתמשים. (קרדיט תמונה: אפל)


“רוב המכשירים האלה הם רק שדרוגים”, טען ג’ים מקגרגור, מייסד ואנליסט ראשי ב טיראס מחקרחברת מחקר וייעוץ היי-טק בהפניקס.

“היחיד שיש לו מודל שימוש חדש הוא ה-Apple Watch Ultra”, המשיך. “חלק מהתכונות שהם מפרסמים באייפון 14 ובאייפון 14 פלוס היו בטלפונים אנדרואיד במשך שלושה או ארבעה דורות.”

“זה נהיה יותר קשה עבור אפל וכל השאר להצדיק את השדרוגים השנתיים האלה”, הוסיף. “אבל אני אתן לאפל קרדיט. אני שמח לראות שהם מציעים את המוצרים האלה בטווח מחירים סביר, והם לא מנסים להציע סמארטפון של 2,000 דולר”.

פוסטים דומים

Leave a Reply